Kaldearte 2019

Vitoria-Gasteiz 2019(e)ko ekainaren 7(e)tik 2019(e)ko ekainaren 9(e)ra
  • Kaldearte 2019

70 emanaldik eta 35 konpainiak osatuko dute KALDEaRTEren XIV. edizioa

Ekainaren 7an, 8an eta 9an izango da; kaleko lau ikuskizun egingo dira lehenengoz Espainian, eta horietako bi erabateko estreinaldiak izango dira.

Ekainak 7 ostirala

  • 18:00 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 18:30 'Osadia' (Katalunia) San Francisco aldapan (Farola handian)
  • 19:00 'Al otro lado' Zanguangoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) erdiguneko oinezkoen esparruan (kalez kaleko ikuskizuna)
  • 19:30 'Enaren kontuak' 2princesesbarbudesen eskutik (Katalunia) Aihotz plazan
  • 20:00 'Begiradak' Sara Álvarez & Ortzi Acostaren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Arka plazan
  • 20:00 'Kale gorrian' Barsantiren eskutik (Euskadi) Santa María plazan
  • 20:30 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 21:00 'Rumbo al cementerio' Teatro del Silencioren eskutik (Frantzia-Txile) kalez kaleko ikuskizuna. Hasierako ikuskizuna
  • 21:00 'Balcony Sessions' Jon Basagurenen eskutik (Vitoria-Gasteiz) Goiuri jauregian
  • 22:30 'Mur' (CIA)3en eskutik (Katalunia) Foru plazan

Ekainak 8 larunbata

  • 11:00 'Benditas' El Mono Habitadoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Herriarten
  • 11:30 'Les irréels' Cie Crèatureren eskutik (Frantzia) Florida parkeko kioskoan
  • 12:00 'M & Mme Poiseau' L´arbre à Vacheren eskutik (Frantzia) Aihotz plazan
  • 12:30 'Begiradak' Sara Álvarez & Ortzi Acostaren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Arka plazan
  • 13:00 'Benditas' El Mono Habitadoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Herriarten
  • 13:00 'Al otro lado' Zanguangoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) erdiguneko oinezkoen esparruan (kalez kaleko ikuskizuna)
  • 17:00 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 18:00 'Benditas' El Mono Habitadoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Herriarten
  • 18:00 'Amico on the beach' Amicoen eskutik (Euskadi) Falerina lorategian
  • 18:00 'Caballo blanco' Miriam Isasiren eskutik (Vitoria-Gasteiz) alde zaharreko eta erdiguneko oinezkoen esparrua
  • 18:30 Osadia (Katalunia) San Francisco aldapan (Farola handian)
  • 18:30 'Rojo estándar' Lanordikaen eskutik (Andaluzia) Aihotz plazan
  • 19:00 'M & Mme Poiseau' L´arbre à Vacheren eskutik (Frantzia) Frai Zacarias kalean (elur-zuloaren inguruan)
  • 19:00 'Les irréels' Cie Crèatureren eskutik (Frantzia) Florida parkeko kioskoan
  • 19:00 'Saut' Bigbinomeren eskutik (Frantzia) Foru plazan
  • 19:30 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 19:30 'Moliendo café' Krego-Martin Danzaren eskutik (Euskadi) Aihotz plazan
  • 20:00 'Kale gorrian' Barsantiren eskutik (Euskadi) Santa María plazan
  • 20:00 'Benditas' El Mono Habitadoren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Herriarten
  • 20:00 'Qué tienen las flores' Altraste Danzaren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Uraren Lorategi Sekretuan
  • 20:30 'Agua' Chey Juradoren eskutik (Extremadura) Provintzia plazan
  • 21:00 'Rumbo al cementerio' Teatro del Silencioren eskutik (Frantzia-Txile) kalez kaleko ikuskizuna.
  • 21:00 'Balcony Sessions' Maider Zabalegiren eskutik (Euskadi) Goiuri jauregian
  • 21:00 'Conseqüències' Cia Moveoren eskutik (Katalunia) Provintzia plazan
  • 22:30 'Rojo estándar' Lanordikaen eskutik (Andaluzia) Aihotz plazan
  • 22:30 'Vincles' Circ Boveren eskutik (Balear uharteak) Foru plazan
  • 23:00 'Painball' Les Impuxiblen eskutik (Katalunia) Arka plazan
  • 23:30 'Symfeuny' Deabru Beltzen eskutik (Euskadi). Kalez kaleko ikuskizuna
  • 00:30 'Abandónate mucho' Las XLen eskutik (Extremadura-Katalunia) Probintzia plazan

Ekainak 9 igandea

  • 10:00 'Caballo blanco' Miriam Isasiren eskutik (Vitoria-Gasteiz) alde zaharreko eta erdiguneko oinezkoen esparrua
  • 11:30 'Les irréels' Cie Crèatureren eskutik (Frantzia) Florida parkeko kioskoan
  • 11:30 'Oyun' El Feditoren eskutik (Valentziako Erkidegoa) Frai Zacarias (elur-zuloaren inguruan)
  • 11:30 'Entre nous' Entre Nousen eskutik (Frantzia) Foru plazan
  • 12:00 'Qué tienen las flores' Altraste Danzaren eskutik (Vitoria-Gasteiz) Uraren Lorategi Sekretuan
  • 12:00 'Óxido' Pez Limboren eskutik (Vitoria-Gasteiz) San Bizente Paulekoaren kalean, 23 (Udal Ofizio-Tailer eskola)
  • 12:00 'Erraia' Garazi Pascualen eskutik (Euskadi) Arca plazan
  • 12:30 'Cualquier mañana' Alvaro Esteban & Laura Arisen eskutik (Madril) Probintzia plazan
  • 12:30 'Of man and beast' Company Chameleonen eskutik (Erresuma Batua) Andre Maria Zuriaren plazan
  • 13:00 'L'Envol' Adhok-Inmortelsen eskutik (Frantzia). Kalez kaleko ikuskizuna
  • 13:00 'Prozak' Malas Compañíasen eskutik (Euskadi) Aihotz plazan
  • 13:00 'Saut' Bigbinomeren eskutik (Frantzia) Foru plazan
  • 13:30 'Echos' Collectif Eflirkoaren eskutik (Iparralde) Espainia plazan
  • 13:30 'Conseqüències' Cia Moveoren eskutik (Katalunia) Provintzia plazan
  • 17:00 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 17:00 'Oyun' El Feditoren eskutik (Valentziako Erkidegoa) Frai Zacarias (elur-zuloaren inguruan)
  • 17:30 'Erraia' Garazi Pascualen eskutik (Euskadi) Arca plazan
  • 18:00 'Les irréels' Cie Crèatureren eskutik (Frantzia) Florida parkeko kioskoan
  • 18:00 'Oxido' Pez Limboren eskutik (Vitoria-Gasteiz) San Bizente Paulekoaren kalean, 23 (Udal Ofizio-Tailer eskola)
  • 18:30 'Agua' Chey Juradoren eskutik (Extremadura) Provintzia plazan
  • 19:00 'L'Envol' Adhok-Inmortelsen eskutik (Frantzia). Kalez kaleko ikuskizuna
  • 19:00 'Prozak' Malas Compañíasen eskutik (Euskadi) Aihotz plazan
  • 19:30 'Cualquier mañana' Alvaro Esteban & Laura Arisen eskutik (Madril) Probintzia plazan
  • 19:30 'Gure Zirkua' (Euskadi) Musikaren Ibilbidean
  • 19:30 'Of man and beast' Company Chameleonen eskutik (Erresuma Batua) Andre Maria Zuriaren plazan
  • 20:30 'Entre nous' Entre Nousen eskutik (Frantzia) Foru plazan

Laburrean

Non

Euskadi, auzolana