Laudioko San Roke Jaiak 2019

Laudio 2019(e)ko abuztuaren 15(e)tik 2019(e)ko abuztuaren 25(e)ra
  • Laudioko San Roke Jaiak 2019

Dena prest Laudion aurtengo sanrokeei ekiteko.

Hemen kontsulta dezakezu aurtengo jaietarako antolatu den egitarau oparoa:

EGITARAUA

ABUZTUAK 15

  • 08:30etik aurrera: Aire zabaleko XXIII. PINTURA LEHIAKETA (Ikusi oinarriak hemen).
  • 10:00etan: Batzalarrin kalean, HERRI GOSARIA, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 10:00etan: Zubiaur kalean, kuadrilla historiko/zaharren TOPAKETA, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • Jarraian: KALEJIRA herriguneko kaleetan zehar, AKELARRE fanfarrearen laguntzaz eta Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 11:30etan: Batzalarrin kaletik, BATUKADA ZO ZONGOrekin, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 12:00etan: TXUPINLARIAREN AGURRA eta LEHENENGO SUZIRIA jaurtitzea udaletxetik, KUXINAK TRIPOTXAN taldearen eskutik, jaien hasiera iragartzeko.
  • Horren ostean: KALEJIRA Ekin Joleak, Lankaietako Lagunak, Laudioko Gaiteroak eta San Roke Musika Elkartea, Batukada Zo Zongo taldeen eskutik, jaitalde, kuadrilla, Sorginlarren, erraldoi eta buruhandien laguntzaz.
  • 13:00ean: Lamuza plazan, omenaldia Ruperto Urkijori. Jarraian, kantuak kale desberdinetan zehar, Arloteen eskutik.
  • 13:00ean: TXOSNEN IREKIERA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 13:00ean: DISKO-DANTZA Alberto Acero plazan, Indrsika, Haitzulo, Biribil, Azoka, Alboka, Laudioko Batzoki tabernek eta Puxika ogidendak antolatuta.
  • 13:00ean: Zubiko Kurajon, Americano eta Biarritz tabernen artean, OGITARTEKOAK eta TALOAK erosteko aukera eta musikaemanaldia, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 14:00etan: Zubiko Kurajo kalean, DJ-a, Kaputxi Katua berria, Keska, Zubiko eta Sorgin tabernek antolatuta.
  • 14:00etan: ERROMERIA txosna-gunean TXIMELETA taldearen eskutik, 18:00ak arte, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 15:30ean: Zubiko Kurajon MUSIKA ZUZENEAN, HOTEL RUIDO TALDEAREN ESKUTIK, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • Horren ostean: KALEJIRA Laudioko herrigunean zehar, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 17:00etan: ESKI-TAULA txapelketa Zubiaur kalean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 17:00etan: TXORIPAN JANA Zubiaur kalean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 18:30ean: Aire zabaleko XXIII. PINTURA LEHIAKETAREN SARI-BANAKETA Herriko Plazan.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko Pergola espazio eszenikoan, “Prozak” ANTZEZLANA, MALAS COMPAÑÍAS konpainiaren eskutik.
  • 19:00etan: ANIMAZIOA BETI JAI fanfarrearekin, 21:00ak arte
  • 21:00etan: Herriko Plazan, ERTZAK taldearen KONTZERTUA.
  • 22:00etan: KONTZERTUA eta ERROMERIA txosna-gunean AKERBELTZ taldearen eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

ABUZTUAK 16

  • 8:00etan: ALBORADA herrian zehar, ARLOTEAK taldeak eratutako abeslari eta instrumentu-jotzaileen abesbatzaren eskutik.
  • 9:00etan: KALEJIRA Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak txistularitaldeeneskutik.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • Horren ostean, kalejirak herrigunean.
  • 11:00etan: San Roke zaindariaren omenezko MEZA NAGUSIA Lamuzako Done Petri parrokian.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 11:30ean: Zubiaur kalean, kuadrilla historiko/zaharren TOPAKETA hamaiketakoa egiteko, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 12:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 12:30ean: Herriko Plazatik abiatuta eta herriguneko hainbat kaletatik. KALEJIRA Bidasoako erraldoiak eta Sorginlarren taldeekin.
  • 12:45ean: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Aldai plazan.
  • 13:00ean: ARGAZKI OFIZIALA eta KALEJIRA herriguneko kaleetan, txistulari eta guzti, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeakantolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 13:00ean: Elizako beirazko etxean, EKITALDI IREKIA sariak emateko eta, jarraian, otamena eliza-atarian, Sant Roke kofradíak antolatua.
  • 13:00ean: Herriko Plazan, ERRALDOIEN DANTZA, Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen eskutik eta baita UMEENTZAKO TAILERRAK ere.
  • 14:30ean: Azoka plazan, HERRI BAZKARIA, kalejiran parte hartu duten Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen kideekin.
  • 14:30ean: Kuadrilla historikoen BAZKARIA elizako arkupean, eta bazkalostean 70eko eta 80ko hamarkadetako musika PLACTON TALDEAREN eskutik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • Horren ostean: KALEJIRA txistularien laguntzaz, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 17:00etan: Herriko Plazatik abiatuta eta herriguneko hainbat kaletatik. KALEJIRA Bidasoako erraldoiak eta Sorginlarren taldeekin.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, ARGAZKIA, Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen kideekin.
  • 18:00etan: HERRI KIROLAK Aldai plazan, Arrizkuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: AURRESKU LEHIAKETA Alberto Acero plazan, Itxarkundia Dantza Taldeak antolatuta.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko Pergola espazio eszenikoan, COMPAGNIE LPM konpainiaren „Piti Peta Hofen Show“ antzezlana.
  • 19:00etan: FANDANGO eta ARIN-ARIN LEHIAKETA Alberto Acero plazan, Itxarkundia Dantza Taldeak antolatuta.
  • 20:00etan: KALEJIRA Zo Zongo elektrotxarangarekin (Rockalean) eta BARBAKOA San Roke baselizatik abiatuta, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Zoroak-Xirika).
  • 20:30ean: Zubiaur kalean, UMEENTZAKO DISKO-DANTZA Xaiborren eskutik.
  • 21:30ean: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 21:30ean: Alberto Acero plazan, TIO TERONEN SEMEAK taldearen emanaldia.
  • 22:00ean: Aldai Plazan, JAI TEMATIKOA, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Galtzagorri).
  • 22:00etan: KALEKO URDANGAK, KOP eta TINKO taldeen kontzertua txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 23:00ean: Herriko Plazan, FOISIS JAUNAK (ITOIZen tributu taldea) etaLa FUGA taldeen kontzertua.

ABUZTUAK 17

  • 8:30etik aurrera: Aldai plazan, ARRAUTZOPIL eta UNTXI GISATUAREN XLII. Leihaketa, Rakatapla A.E.K.G. taldeak antolatuta.
  • 9:00etan: KALEJIRA Lankaietako Lagunak txistulari taldearen eskutik.
  • 10:00etan: 23 urtez beherakoen Elite mailako “XXX. LAUDIO SARIA-MEMORIAL PABLO BILBAO” txirrindularitza-lasterketaren irteera, Zumalakarregi etorbidetik. Lasterketaren bukaera 13:30erako aurreikusi da. Laudioar Txirrindularitza Elkarteak antolatua.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 12:00etan: MEZA Lamuzako Done Petri parrokian.
  • 12:00etan: KALEJIRA, San Roke Musika Elkartearen eskutik.
  • 12:30ean: BERTSO SAIOA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 12:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 12:30ean: UMEENTZAKO IKUSKIZUNA txosna-gunean, Kirikiño aisialdi taldeak antolatua.
  • 13:00ean: VOCES NAVARRAS musika taldearen emanaldia, Rakatapla A.E.K.G. taldeak antolatuta.
  • 13:00ean: Lamuza parkeko La Pergola espazio eszenikoan, MAUVAIS COTON konpainiaren “Mules” ANTZEZLANA.
  • 14:00etan: Laudio BHI-ko jolastokian, GURE NAGUSIEN (65 urtez gorako pertsonen) OMENEZKO BAZKARIA. Izen-emateak: abuztuaren 1etik 9ra, udaletxeko beheko solairuan (HAZ).
  • Horren ostean: DANTZALDIA bazkarira doazenen nagusientzat, BELLE&BLUE taldeak girotua.
  • 14:30ean: HERRI BAZKARIA txosna-gunean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Txilardiak).
  • 16:00etan: BINGOA txosna-gunean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea antolatuta (Itzelak).
  • 17:00etan: ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KALEJIRA herrigunean, Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeek antolatua eta Lankaietako Lagunak taldeko txistularien nahiz Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 17:00etan: SASKIBALOIAK Institutuko jolastokian, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Sugarrak).
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: CLUEDO-POTEOA eta TXARANGA Institututik abiatuta, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko Pergola espazio eszenikoan, MAUVAIS COTON konpainiaren “Culbuto” ANTZEZLANA.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 21:00etan: DJ RUBA Zubiaur kalean, 23:00ak arte.
  • 21:30ean: PURO RELAJO taldearen MUSIKA EMANALDIA Alberto Acero plazan.
  • 22:00ean: KONTZERTUAK, txosna-gunean Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 23:00etan: ZEZENSUZKO Herriko Plazan.
  • 23:30ean: Kontzertuak herriko Plazan, MODUS OPERANDI eta OXABI ERROMERIA taldeen eskutik.

ABUZTUAK 21

  • 9:30ean: Lamuza pilotalekuan, ESKUPILOTA partidak: neska zein mutilen partidak binakako pala eta eskupilota modalitateetan, benjaminen, kimuen, haurren eta kadeteen kategorietan, Herriaren Pelotazale elkarteak antolatua.
  • 10:00ean: HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
  • 10:30ean: XVIII. 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA haurrentzat Laudio BHI-n, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatua.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 11:00etan: XAKE partida bizkorrak Aldai plazan, Laudio Xake taldeak eta Basalarrina elkarteak antolatuak.
  • 11:30ean: SOKAREN HASIERA adinekoen egoitzatik, ohiko ibilbidean zehar eta betiko lekuetan geldituta, Untzueta Dantza
    Taldeak antolatua.
  • 12:30ean: UMEENTZAKO DISKO-DANTZA EUSKALDUNA txosnagunean, Kirikiño aisialdi taldeak antolatua.
  • 13:00ean: SOKAREN AMAIERA eta AURRESKUA Alberto Acero Plazan, Untzueta Dantza Taldeak antolatua.
  • 14:00etan: HERRI BAZKARIA Lamuza parkean Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua.
  • 16:00etan: DANTZA PLAZA ORDAGO FOLK taldearen eskutik Lamuza parkeko bolalekuen eremuan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 16:30etan: HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 17:30ean: XXIV. SAN ROKE HOCKEY TXAPELKETA HERRITARRA Gardeako Kiroldegian, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatua.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: KANTUKADA Lamuza parketik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 20:00etan: UMEENTZAKO BERBENA Herriko Plazan, KANTU KOLORE ikuskizunarekin.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, XABI BASTERRAREN eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 21:30ean: Alberto Acero plazan, BILBAINADA GAUA, GAU PASA taldearen eskutik.
  • 22:00etan: ZUNBA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.

ABUZTUAK 22

  • 10:00etan: HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 14:00etan: HERRI BAZKARIA Aldai Plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 16:00etan: LAUDIO´S GOT TALENT Aldai Plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Ainubeak).
  • 16:30ean: HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
  • 18:00etan: EXTREME HERRI KIROLAK, zezen plazan, Zoroak kuadrillak antolatuta.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: ZALDI-PROBEN SAN ROKE TXAPELKETA udal probalekuan, Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 19:30etan: KALEJIRA ZAPARRADA taldearen laguntzaz eta zezen plazatik irtenda, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Xirika).
  • 21:00etan: BOLERO GAUA Alberto Acero plazan, ALMA MEXICANA taldearen eskutik.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 21:00etan: DJ MKI MUSIK Zubiaur kalean, 23:00ak arte.
  • 22:00etan: THE POTES eta URRATS taldeen KONTZERTUA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 23:30ean: ORQUESTA CASTING Herriko Plazan.

ABUZTUAK 23

  • Goizeko 9:00etatik aurrera: FERIA Aldai plazan, produktuen erakusketa eta salmenta.
  • 10:30ean: SAN ROKE BOLA-LEHIAKETA NAGUSIA San Roke udal bolalekuan, R. Urquijo Bolatoki Klubak antolatuta. GAZTEAK A bolalekuan 10:30etatik 11:30etara eta 17:00etatik 17:30etara, SENIORRAK eta EMAKUMEZKOAK B bolalekuan 11:00etatik 12:00etara eta 18:00etatik 20:00etara.
  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:00etan: DANTZAK Zumalakarregi etorbidean, Kilkerrak eta Itxarkundia taldeek antolatuta.
  • 12:00etan: PINTXO-TXAPELKETA eta IGEL TOKA TXAPELKETA, Batzalarrin kalean, Ardibeltz eta Basalarrina elkarteek antolatuta.
  • 12:00etan: ANIMAZIOA BETI-JAI fanfarrearekin 15:00ak arte.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 14:00ean: Elizako arkupean, HERRI BAZKARIA Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua (Zintzarriak).
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearekin batera.
  • 17:00etan: ANTZERKIA txosna-gunean, Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 18:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 20:00ak arte.
  • 18:30ean: San Roke Jaietako ARTZAIN TXAKURREN XXI. LEHIAKETA eta BIXENTE URKIJOREN OMENEZKO ARTZAIN TXAKURREN XV. Lehiaketa, Arate elkarteak antolatuta. Ekitaldian zehar ONINTZA ENBEITA eta ARKAITZ ESTIBALLES bertsolariek eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldeek emanaldia eskainiko dute.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko La Pergola espazio eszenikoan, CIRCO LOS konpainiaren “Vintage Brothers” ANTZEZLANA.
  • 19:00etan: SAN ROKE IDI-PROBAK udal probalekuan Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 20:00ean: KALEJIRA Aldai plazatik abiatuta, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua (Itzelak).
  • 20:30ean: UMEENTZAKO DISKODANTZA Zubiaur kalean Xaiborren eskutik.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 22:00etan: SUSTERBAKS, SKABIDEAN & THE BLACK BIRDS eta DANTZETAN JARRAI taldeen KONTZERTUA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Alberto Acero plazan.
  • 23:15etan: Suzko Zezena Herriko Plazan.
  • 23:30ean: NØGEN eta HUNTZA taldeen kontzertua Herriko Plazan.

ABUZTUAK 24

  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 12:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 13:30ean: BERTSO-SAIOA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 13:00etan: LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT lagunen erakustaldia Aldai Plazan.
  • 13:30ean: TXISTULARIEN XL. ALARDEA elizako arkupean, Ekin Joleak taldeak antolatua.
  • 14:30ean: HERRI BAZKARIA txosna-gunean, Txosna Batzordeak antolatua.
  • 16:00etan: SAN ROKE JAIETAKO XII. PASABOLO TXAPELKETA Lamuza parkeko bolalekuan, Laudioko Pasabolo Klubak antolatua.
  • 16:00etan: SAN ROKE JAIETAKO BOLA JOKO ARABARRAREN XXI. TXAPELKETA, Bola Joko Arabarraren kirol elkarteak antolatua.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearekin batera.
  • 17:00etan: DANTZA PLAZA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko La Pérgola espazio eszenikoan, TROTAMUNDOS konpainiaren “Historias de un baúl” ANTZEZLANA.
  • 19:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 21:00ak arte.
  • 19:30ean: LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT lagunen erakustaldia Alberto Acero plazan.
  • 20:00etan: MUSIKA ANIMAZIOA hainbat kaletan zehar MOLTO VIVACE fanfarrearen eskutik.
  • 20:00etan: Betiko legez, odoloste-jana.
  • 22:00etan: MUSIKA EMANALDIA Alberto Acero plazan, MARIACHI MEXICO LINDO ¡SI SEÑOR! taldearen eskutik.
  • 23:45etan: SUZKO ZEZENA Herriko Plazan.
  • 00:00etan: MUSIKA EMANALDIA Herriko Plazan, CAFÉ QUIJANO taldearen eskutik.
  • 1:00etan: XI. LASTERKETA GALTZONTZILLO EDOTA KULEROTAN Alberto Acero plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua.
  • 1:30ean: PANKARTEN sari banaketa, Alberto Acero Plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta. (Itzelak)
  • Jarraian: KALEJIRA BURRUMBA elektrotxaranga, Alberto Acero plazatik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta
    (Intziriak).
  • 2:00etan: DISKO DANTZA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.

ABUZTUAK 25

  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen esku. Horren ostean, kalejira herrigunean zehar.
  • 11:00etan: PROZESIOA San Rokeren irudia haren baselizara itzultzeko. MEZA NAGUSIA zelaian eta Santa Luzia abesbatzaren nahiz Lankaietako Lagunen emanaldia.
  • 11:00etan: Herriko Plazan, PINTXO GARGANTUA txikientzat, 14:00ak arte.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 12:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eta Lankaietako Lagunen eskutik.
  • 12:45ean: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Aldai plazan.
  • 14:30ean: Elizako arkupean, San Roke KOFRADIAREN BAZKARIA.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen ESKUTIK.
  • 18:30ean: KALEJIRA San Roke Musika Elkartearen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko Pergola espacio eszenikoan, CIA GALICIA konpainiaren “El punto de la i” ANTZEZLANA.
  • 21:30ean: IÑAKI PLAZA & BAND taldearen emanaldia Alberto Acero plazan edo Herriko Plazan.
  • 23:30ean: Laudio BHI-tik hasita eta Zumalakarregi etorbidean zehar, KALEJIRA ROKETXU maskotarekin Sorginlarren taldearen buruhandien laguntzaz. Bukatzean, ROKETXU erreko da eta 2019ko sanrokeak bukatutzat emango dira. Suziri-Jai Jaiak Koordinakundearen eskutik (Ñorrala).
  • Goizeko 9:00etatik aurrera: FERIA Aldai plazan, produktuen erakusketa eta salmenta.
  • 10:30ean: SAN ROKE BOLA-LEHIAKETA NAGUSIA San Roke udal bolalekuan, R. Urquijo Bolatoki Klubak antolatuta. GAZTEAK A bolalekuan 10:30etatik 11:30etara eta 17:00etatik 17:30etara, SENIORRAK eta EMAKUMEZKOAK B bolalekuan 11:00etatik 12:00etara eta 18:00etatik 20:00etara.
  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:00etan: DANTZAK Zumalakarregi etorbidean, Kilkerrak eta Itxarkundia taldeek antolatuta.
  • 12:00etan: PINTXO-TXAPELKETA eta IGEL TOKA TXAPELKETA, Batzalarrin kalean, Ardibeltz eta Basalarrina elkarteek antolatuta.
  • 12:00etan: ANIMAZIOA BETI-JAI fanfarrearekin 15:00ak arte.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 14:00ean: Elizako arkupean, HERRI BAZKARIA Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua (Zintzarriak).
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearekin batera.
  • 17:00etan: ANTZERKIA txosna-gunean, Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 18:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 20:00ak arte.
  • 18:30ean: San Roke Jaietako ARTZAIN TXAKURREN XXI. LEHIAKETA eta BIXENTE URKIJOREN OMENEZKO ARTZAIN TXAKURREN XV. Lehiaketa, Arate elkarteak antolatuta. Ekitaldian zehar ONINTZA ENBEITA eta ARKAITZ ESTIBALLES bertsolariek eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldeek emanaldia eskainiko dute.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko La Pergola espazio eszenikoan, CIRCO LOS konpainiaren “Vintage Brothers” ANTZEZLANA.
  • 19:00etan: SAN ROKE IDI-PROBAK udal probalekuan Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 20:00ean: KALEJIRA Aldai plazatik abiatuta, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatua (Itzelak).
  • 20:30ean: UMEENTZAKO DISKODANTZA Zubiaur kalean Xaiborren eskutik.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 22:00etan: SUSTERBAKS, SKABIDEAN & THE BLACK BIRDS eta DANTZETAN JARRAI taldeen KONTZERTUA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Alberto Acero plazan.
  • 23:15etan: Suzko Zezena Herriko Plazan.
  • 23:30ean: NØGEN eta HUNTZA taldeen kontzertua Herriko Plazan.

Laburrean

Non

Euskadi, auzolana