Bilboko Aste Nagusia 2019: Bilboko Konpartsen egitaraua

Bilbao 2019(e)ko abuztuaren 17(e)tik 2019(e)ko abuztuaren 25(e)ra
  • Bilboko Aste Nagusia 2019: Bilboko Konpartsen egitaraua

Aste Nagusia 2019

Guztira, 566 ekitaldi antolatu dituzte Bilboko Konpartsek, tartean, kontzertu, antzerki-emanaldi eta kultura-proposamen anitz, doakoak den-denak.

Bilboko Aste Nagusia 2019: Bilboko Konpartsen egitaraua [PDF - 6,77 MB]

BILBOKO KONPARTSEN EGITARAUA

Abuztuak 17, larunbata

17:00 Zazpi Kaleak: Txupinaren kalejira 

19:00 Arriaga plaza: Harrera Marijaiari, pregoia eta jaien hasierako txupina

19:45 Arriaga plaza: Agurra Marijaiari

20:00 Arriaga plazaren atzealdean: Txosnak irekitzea Marijaiarekin

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: First Vulcano (Madril)

23:00 Algara: Algara DJ Saioak: EKAITZ

23:30 Askapeña: DJ ANDRES

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: MORE JAIA SOUND SYSTEMA

00:30 Pinpilinpauxa: ROSER

Abuztuak 18, igandea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien diana eta txupina

10:00 Somera kalea: VIII. Open Magic. Izena ematea

10:15 Zaratas: Aste Nagusiko IV. Selfie Lehiaketa Mundiala

10:30 Hontzak: Blood Bowl mahai-jokoaren erakustaldia

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Arriaga plaza: Gargantua (jolasak)

11:00 Askapeña: Txikigunea (jolasak)

11:00 Konsuletxearen plaza: KONPARTSAKIDETU!: Goitibehera tailerra

11:00 Zabalbide kalea: Goitibehera VI. Open Aste Nagusia

11:30 Triangune: Umeentzako txalaparta tailerra + Azoka Txalaparta txikiekin

12:00 Aixe Berri: Txanda solidarioa: 97 IRRATIA

12:00 Areatza: Bertako barazkien elkartasun parrilada, Athleticeko peñarekin

12:00 Areatza: Eusko Labeleko oilasko eta txahal hanburgesen elkartasun parrilada, Athleticeko peñarekin

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua + Aurpegi margoketa (jolasak)

12:00 Hontzak: Ogi tailerra

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira, Arriagatik Plaza Berrira

12:00 Kaialde: Kontu Kontari

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Txinbotarrak: Igerilekua + Igel-toka (jolasak)

12:00 Txinbotarrak: Talo tailerra

12:00 Zaratas: Terraza + Photocal

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Triangune: Igerileku kutxatua + Aurpegi margozketa + Igel-toka txiki

13:00 Mamiki: Salsa tailerra

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Zabalbide: KONPARTSAKIDETU!: Goitibehera Txiki Jaitsiera

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Kuba

15:00 Kaskagorri: Kaskagorri eta Txomi Barroteren bazkaria

17:00 Askapeña: Zumba eta Kizomba

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Komantxe + Piztiak: TXERRI SWING & LITTLE HARLEM: Lindy Hop tailerra

17:00 Txinbotarrak: INSERSHOW

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Mamiki: Kafe poeta (tertulia)

17:30 Zaratas: TENDERETE Txontxongiloak

18:00 Areatzako Kioskoa: Txalaparta: TXALAPAMAKO (Gasteiz) eta BIOTX (Hernani)

18:00 Kaialde: Euskal Dantza Tailerra

18:00 Triangune: Dantza Plaza: Euskal Dantzak

18:00 Uribarri: Talo tailerra

18:30 Zaratas: Haurren berbena

19:00 Hontzak: Punki - Olinpiadak (jolasak)

19:30 Txinbotarrak: Txaranga

20:00 Aixe Berri: THE SHIT TALKERS (punk-rock)

20:00 Algara: URBELTZEN DANTZA GANBARA

20:00 Kaialde: Flan-jale txapelketa

20:00 Zaratas: ADATS Elektrotxaranga

20:00 Zazpi Kaleak: BILBO KANTARI

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Pa...Ya!: TOKAN2 LA POLLA

21:00 Euskalgune: Laburmetrai lehiaketa

21:00 Mamiki: SUGOI zirkoa

22:30 Etxebarria Parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX Lehiaketa Nagusia: BREZAC ARTIFICIES (Frantzia)

23:00 Algara: AKATZ + MICKY & THE BUZZ

23:00 Euskalgune: ESNE BELTZA

23:30 Askapeña: PROJECT HANGOVER

23:30 Kaskagorri: THE POTES

23:30 Txinbotarrak: ZIZTADA&RLANTZ ETA LAGUNAK

23:45 Tintigorri: DETOMEITOS

00:00 Aixe Berri: OKAVIEJA (ska-rock)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: BILLY DJ

00:30 Pinpilinpauxa: NACHA LA MACHA

00:30 Txinbotarrak: REVOLUTIONARY BROTHERS

01:15 Kaskagorri: KOP

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: TWIST!

Abuztuak 19, astelehena

09:30 Areatza: Sukaldaritza-Lehiaketa: Patatak Saltsa Berdean. Izena ematea

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako sukaldaritza - Frutazko entsalada – Txartel ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Tintigorri: Xake Txapelketa: Aldi berekiak

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patatak Saltsa Berdean

11:00 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza - Frutazko Entsalada

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Arriaga plaza: Gargantua

11:00 Askapeña: Kuba: Iraultza Sexu-Anitza

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Irrintzi: Igela Txapelketa: Banakakoa

11:00 Ripa: Puzgarriak

11:30 Kaixo: Harriekin sortzen

11:30 Kaskagorri: Umeentzako eskulan tailerra

12:00 Areatza: “Kilker” pintxoaren dastaketa

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Birziklatze tailerra

12:00 Kaialde: NAIZEN

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Kulturgune: Igerilekua

12:00 Pa... Ya!: Serigrafia tailerra

12:00 Triangune: Dantza urbanoa

12:00 Txomin Barullo: Txikigune

12:00 Zaratas: Terraza + Photocall

12:00 Zaratas: Txikitxoko

12:30 Pa... Ya!: Slime Tailerra

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa Mikel Martinezekin

13:00 Altxaporrue: Gazta fresko tailerra Bizkaigane elkartearen eskutik

13:00 Euskalgune: POTX ETA LAGUNAK

13:00 Kaskagorri: Marianito girotua KIMOSOUDZ-en eskutik

13:00 Mamiki: Henna tailerra

13:00 Moskotarrak: Aste Nagusiko Erraldoiaren ematea Zabalgune plazan

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Igel-toka lehiaketaren sari banaketa

13:00 Komantxe: BERINBAU

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Maroko

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Algara: Euskara Ikasleon Eguna

15:00 Altxaporrue: Euskal Herriko nekazari gazteen bazkaria

15:00 Euskalgune: Euskalguneko bazkaria

15:00 Kaskagorri: Konpartsakide oihekin bazkaria

16:00 Txomin Barullo: OIER ASLA (Kontzertu parte hartzailea)

16:30 Kaskagorri: Belaunaldien arteko Olinpiar jokoak

16:30 Piztiak: ALAIN CONCEPCIÓN – Bazkalondoko akustikoa

17:00 Aixe Berri: AixeTxiki: Tiobibo Ekologikoa

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Aixe Berri: AixeTxiki: SORGINA TXIRULINA (Ipuin kontaketa)

17:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Disko Dantza MADDI eta ALAITZekin + Txokolate eta Bizkotxoak

17:30 Areatza: KONPARTSAKIDETU! IRRIEN LAGUNAK: Irriak plazan

17:30 Kaskagorri: Kaskagorri erakusketa

17:30 Kaskagorri: 2019ko Kaskamusikeroak: PATXADAZ + LEIE MEIE + ORBELAK + TOC MUSIKEROAK

17:30 Tintigorri: BALBI MAGOA

18:00 Kulturgune: Dantzaplaza

18:00 Piztiak: Karaoke: KARAOKE IBILTARIA

18:00 Triangune: Afrodantza

18:30 Aixe Berri: AixeTxiki: Tailerrak + Aurpegi margozketa + Puztukiak

18:30 Kaialde: Aerobiton

19:00 Hontzak: MAMA BROTHERS

19:00 Mamiki – Txomin: SIGI-SAGA

19:00 Pa... Ya!: FRITANGA ELEKTROTXARANGA

19:00 Tintigorri: Zumba solidaria

19:00 Uribarri: Igela

19:30 Plaza Barria: Bertsotriki kalejira: XABI PAIA eta UXUE ALBERDI

20:00 Zaratas: DEBORAH RIFF

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

21:00 Askapeña: HAVANA 537

21:00 Txomin Barullo: Txomin Barullo Kabareta

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: CABALLER FX (Valentzia)

23:00 Algara: BON SCOTT REVIVAL SHOW + THE UNHOLY COVERS

23:00 Euskalgune: SUTAN + MCONAK

23:00 Triangune: ZAZKEL

23:00 Txomin Barullo: DR. BALTZ DJ

23:30 Askapeña: DJ SLIMDAZE

23:30 Kaskagorri: LIHER

23:30 Komantxe: KOMANDO BRAGA

23:30 Kulturgune: RUKULA

23:45 Abante: DJ Gaua

23:45 Tintigorri: RADIO GUERRILLA

00:00 Aixe Berri: SKASTI (Dance - Rock)

00:30 Kulturgune: ESKEAN KRISTO

00:30 Triangune: OINUTSIK ERROMERIA

00:30 Pinpilinpauxa: RÍOS DE GLORIA

01:00 Komantxe: ZOROEN KLUBA

01:15 Kaskagorri: SUAIA ETA AMA REBEL

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: EASYER b2b ALFRED ADLER

02:30 Komantxe: MOISÉS NO DUERME Y LOS NOCTÁMBULOS

04:00 Komantxe: LOZIO A.K.A. DUBTOWN

Abuztuak 20, asteartea

09:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patata-Tortila. Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Tintigorri: Xake Txapelketa. Itsu-itsukoak eta 960 Xajea

10:00 Triangune: Bolintxutik ibilbide gidatua

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patata-Tortila

11:00 Areatza: Gatz Tailerra (Salinas de Leniz)

11:00 Arriaga plaza: Gargantua

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

11:00 Irrintzi: Igela Txapelketa: Bikoteka

11:30 Kaixo: Aurpegi margozketa

11:30 Moskotarrak: Conde de Aresti Zabala egoitzara bisita

12:00 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Ogi-Tailerra

12:00 Euskalgune: Euskal Txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Gaileta tailerra

12:00 Hontzak: HONTZARANGA SINFONIKOA

12:00 Irrintzi: Zumbako klasea: TAMARA HERRERA

12:00 Kaialde: Txapa eta talo tailerrak

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Komantxe: Zarata tailerra

12:00 Piztiak: Musika tailerra

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Txiki-txoko: Zaratas

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: ANDER ENZIONDO

13:00 Kulturgune: Bitsa

13:00 Mamiki – Txomin: Artisau garagardo dastaketa

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Igel-toka lehiaketaren sari banaketa: bikoteka

13:00 Komantxe: MÁRMOL (kontzertua)

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Senegal

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Algara: Bertso eta Triki Eguna: Bertso Bazkaria + Bertsolari Gazteen II. Sariketa + Kalejira Roberto Etxebarria eta eskolako ikasleekin

15:00 Abante: XXIII. Mus Txapelketa

15:00 Kulturgune: Kulturguneko parrilada mugikorra

16:00 Mamiki: Etiopiako kafe prestaketa

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Triangune: TXITXARRILLO TIME

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Zapi serigrafia

17:30 Pinpilinpauxa: Aintzinako jokuak

18:00 Kaialde: Disko-Dantza familiarra

18:00 Hontzak: TXALAINAK

18:00 Mamiki: Bertso saioa: IRATXE IBARRA, JONE URIA, OIHANE PEREA, ONINTZA ENBEITA + Gai-jartzailea: MAITE BERRIOZABAL

18:00 Piztiak: LINDY HOUR

18:00 Triangune: Mekauen kalejira

18:00 Zaratas: Bingo musikala

18:30 Aixe Berri: AixeBeer: garagardo dastaketa

18:45 Zaratas: Zapi eta txapela tailerra

19:00 Piztiak: THE PUSHERMEN

19:00 Zaratas: SIGI-SAGA Dantzaplaza

19:30 Hontzak: MUGALARI

19:30 Moskotarrak: Haur Molto motorren lasterketa

19:30 Tintigorri: LONG JOHN

19:30 Txori Barrote: Senideei omenaldia

20:00 Aixe Berri: SUBURBIA (Green Day tributoa)

20:00 Zaratas: PATXIKARRO

20:00 Zazpi Kaleak: BILBO KANTARI

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Moskotarrak: Down Sindrome Fundazioaren kideen txanda Aste Nagusian integrazioa eta parekotasunaren alde

20:45 Uribarri: EKINOCIO

21:00 Askapeña: ETABAR

21:00 Tintigorri: District One (Classic Rock)

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: FULLY FUSED FIREWORKS (Erresuma Batua)

23:00 Algara: JOSEBA IRAZOKI ETA LAGUNAK + TOC

23:00 Euskalgune: LA MARE + NOGEN

23:00 Kaialde: DEBARES (AC/DC tributoa)

23:00 Uribarri: LA TXIRLA RECORDS (La Polla tributoa)

23:15 Komantxe: MOONSHINE WAGON

23:30 Askapeña: DJ HEAVY

23:30 Kulturgune: EZTANDA

23:45 Abante: DJ gaua

23:45 Tintigorri: PAINO

00:00 Aixe Berri: SMASH (The Offspring tributoa)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Kulturgune: SKABIDEAN & THE BLACK BIRDS

00:30 Mamiki: DJ PESKATRILLEIS

00:30 Pinpilinpauxa: OBK

01:00 Komantxe: IRREKOÑOZIBLES

01:15 Kaskagorri: IRA RAP

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: TELMO TRENOR

02:00 Pa...Ya!: DJ BULL

02:30 Komantxe: STRIKNINA

04:00 Komantxe: AK DJ

Abuztuak 21, asteazkena

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Txipiroiak tintan. Izen ematea

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Entsaladak - Txartel ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Moskotarrak: Xake txapelketa: Partida azkarrak

10:00 Basurto: Basurto Ospitaleko haurrei visita Marijaia eta Zirkuarekin

10:00 Ripa: 3x3 Basket Txapelketa

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Txipiroiak tintan

11:00 Areatza: Puzgarriak eta ur ekintzak

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Igoera Basurtoko ospitalera

11:00 Irrintzi: Tiragoma lehiaketa

11:30 Kaixo: Paperezko txotxongiloak

11:30 Komantxe: Serigrafia tailerra

12:00 Areatza: Ibarrako Piperminen dastaketa: frijituak, kotserban eta gordinak

12:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

12:00 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: ONGI ETORRI, LAGUN antzerkia, Zirtaka Antzerki Taldearekin

12:00 Eguzkizaleak: Ur tailerrak

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + igerilekua

12:00 Hontzak: Komik tailerra

12:00 Kaialde: MERAKI magoa

12.00 Komantxe: Irola Irratia Zuzenean

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Piztiak: Musika tailerra

12:00 Triangune: Nekazal azoka

12:00 Triangune: Piztu Bilbo

12:00 Txomin Barullo: Txikigune

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-txoko Zaratas

12:30 Pa... Ya!: Tatoo tailerra

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

13:00 Altxaporrue: Boga Beertso dastaketa

13:00 Arriaga plazaren atzealdean: Bitsa festa

13.00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: AFRONTU

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Tiragoma lehiaketaren sari banaketa

13:30 Txomin Barullo: SABIN Vermut Session

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Andaluzia

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: sari banaketa

14:30 Algara: Iparralde Eguna Kaskarotenea Ikastolarekin

14:30 Santiago Plaza : Bertso bazkaria: IGOR ELORTZA eta ONINTZA ENBEITA

15:00 Kaixo: Kaixo Bazkaria

15:00 Komantxe: Okupazio Eguna Bazkaria

16:00 Mamiki: Lapiko-kafea: Mamiki 40 urte

16:30 Altxaporrue: Bingotxou

16:30 Triangune: Parte hartzeko kontzertua

17:00 Askapeña: Eskalada Bilbotarra

17:00 Eguzkizaleak: Lurra eguneko bazkaria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU! Buruhandi tailerra

18:00 Hontzak: Musika Klasikoa

18:00 Kaialde: DISPLICENTES

18:00 Pinpilinpauxa: Trans-poting

18:00 Txomin Barullo: II. Txomin Barullo Sarien Banaketa

18:00 Zaratas: RAKS AL HAIA. Escuela de danza: Sabel dantza

18:30 Altxaporrue: KITTU TXARANGA

19:00 Areatza: Eulia eta Kanpainaren banaketa eta kalejira

19:00 Hontzak: SISI-SAGA Dantza Plaza

19:00 Kaixo: Zumba

19:00 Komantxe: Gaztetxe eta Gazte Asanbladaren aldeko kalejira

19:00 Piztiak: Akatu Festibala: DOWN THE LADDER + REVERTT + MOTORASTOLA

19:00 Triangune: Antzerkia

20:00 Aixe Berri: KOVERTIZO (Pop-Rock Bertsioak)

20:00 Altxaporrue: HIJOS DE TU IGLESIA

20:00 Kaialde: BOCA BEATS COMEDIA

20:00 Pinpilinpauxa: Solidaritatezko txanda: Argia Fundazioa

20:00 Txomin Barullo: Txomin Barullo I. Antzerki Labur Lehiaketa

20:00 Zaratas: SOLO POR ESTA NOCHE

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Kaixo: CLOVERWIND (Euskal-irlandar folka)

20:45 Uribarri: DOLPHINERS

21:00 Askapeña: XIBEROOTS

21:00 Moskotarrak: Moskotarrak-eko Lasterketa Handia

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialaren Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: PIROTECNIA ZARAGOZANA (Zaragoza)

23:00 Algara: NEW YORK SKA JAZZ ENSEMBLE + MG BANDA

23:00 Altxaporrue: ZIRKINIK BEZ

23:00 Euskalgune: ENKORE + DJ ELEPUNTO

23:00 Txomin Barullo: Rap Gaua: FREESTYLE STREET MOVES

23:00 Uribarri: BERANDUEGI (Erromeria)

23:30 Askapeña: DIENTES DE LUNA

23:30 Komantxe: TTUN TTUN BRIGADE

23:45 Abante: DJ Gaua

23:45 Tintigorri: RUNAWAY (Bon Joviri tributoa)

00:00 Aixe Berri: SONIC TOYS (Rock)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Kaixo: URRATS (Erromeria)

00:30 Askapeña: DJ IRAULTZA

00:30 Pinpilinpauxa: PINGÜISTAR

01:00 Hontzak: Reparto de sopa de ajo

01:30 Komantxe: PENKOLETAS SISTERS

02:00 Algara: Algara Dj Saioak: CHELIS

02:00 Hontzak: DJ JUSSEFF

03:00 Komantxe: INTIFADA MARIKA DJ

Abuztuak 22, osteguna

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa Bizkaia Eraran: Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Moskotarrak: Xake Txapelketa: adiskidetasunaren txapelketa (taldeka)

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa Bizkaia Eraran

11:00 Areatza: Antxoak gatzetan ipintzeko tailerra, Conservas Zalloren eskutik

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Kroketak. Izen ematea

11:00 Askapeña: Munduko emakume borrokalariak

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Ripa: Ur ekintzak

11:00 Ripa: Waterpolo Txapelketa finalaurrekoak eta finala Club Deportivoarekin

11:30 Areatza: Txupinerei omenaldi txupina

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Garagardo dastaketa

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga - Alde Zaharra

12:00 Kaialde: Puzgarriak eta elastikoak

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Triangune: Animali karetak sortzen + Aurpegi margozketa

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Arriaga plazaren atzealdean: Txiki Sukaldaria

12:30 Kaixo: Kaktus goxoa

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko emisioa

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: 4 HAIZETARA + AS NETAS DA MAURIZIA

13:00 Komantxe: MADDUKI: Ipuin kontalaria

13:00 Kulturgune: Bitsa

13:00 Mamiki: Mamiki Batukada

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

14:00 Mamiki: Konpartsakideon bazkaria

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: sari banaketa

14:30 Kaskagorri: Senideekin bazkaria

15:00 Askapeña: Bazkari internazionalista

15:00 Hau Pittu Hau: Euskaraz Bizi eguneko bazkaria

15:00 Arriaga plazaren atzealdean: Atzekaldeko elkartasun bazkaria

15:30 Sestaotik udaletxeera: Ibaizabaltik X. Herri Piraguen Igoera

16:00 Mamiki: Emakumeentzako Zumbaton

17:00 Hau Pittu Hau: Euskara Saria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Komantxe: Bertsoak: IMANOL URIA, INAZIO VIDAL, NEREA IBARZABAL. Gai jartzailea: MAITE BERRIOZABAL

17:00 Ripa: Ur ekintzak

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plazaren atzealdean: KARAOKE IBILTARIA. KALEJIRA

17:30 Ripa: Ibaizabaltik X. Herri Piraguen Igoera (Helduera)

18:00 Hontzak: GAUALDEKO HASPERENA

18:00 Piztiak: LINDY HOUR

18:00 Uribarri: Txokolatezko piruletak

18:00 Zaratas: Bingo musikala

18:30 Arriaga plaza: Ikurrinari omenaldia

18:30 Mamiki: LATXUSMA

18:30 Triangune: THE CRAZY WHEELS BAND

19:00 Askapeña: Ponko Master Txapelketa

19:00 Kaialde: Betiko jolasak

19:00 Kulturgune: Zunba

19:00 Moskotarrak: Bingo Gorringo Lehiaketa

19:00 Piztiak: GWAYA REGGAE BAND

19:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Eraiki zure txosna

19:45 Askapeña: YEGANJAH & TITO BCF

20:00 Triangune: OLATZ SALVADOR

20:00 Zaratas: CARLOS CARRANZA & FRIENDS

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Euskalgune: GORA HERRIA

21:00 Kaskagorri: Poteo nostalgikoekin ORKESTRA taldearekin

21:00 Moskotarrak: Itsusien 23. Lehiaketa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: MACEDOS PIROTECNIA (Portugal)

23:00 Algara: LISABÖ + NIÑA COYOTE ETA CHICO TORNADO

23:00 Kaialde: BATEK DAKI (Erromeria)

23:00 Pa... Ya!: GORPUZKINGZ

23:30 Askapeña: PATX & RUN

23:30 Komantxe: AMOOMA

23:30 Kulturgune: DJ BULL

23:30 Mamiki: LAS LENTEJAS

23:45 Abante: DJ GAUA

00:00 Aixe Berri: PRISCILLA BAND (funk)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Arriaga plazaren atzealdean: BAD SOUND

00:30 Pinpilinpauxa: LOS TOREROS MUERTOS

01:00 Askapeña: DJ BETA BROTHERS

01:30 Komantxe: LA TOKOKERA

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: MISS BIHOTZA

03:00 Arriaga plazaren atzealdean: Blasfemmous (DJ)

03:00 Komantxe: M.L. SELEKTERS (Manga Luze Selektoreak)

Abuztuak 23, ostirala

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza. Kokotxak pil-pilean. Txartel ematea

09:30 Areatza: KONPARTSAKIDETU!: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailoa pil-pilean. Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa pil-pilean

11:00 Areatza: KONPARTSAKIDETU!: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza. Kokotxak pil-pilean

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:30 Hontzak: Improvisa y punto

11:45 Ripa: Konpartsen arteko ur jolasak

12:00 Areatza: Bakailoa Showkaldaritza

12:00 Askapeña: Atun errea

12:00 Kaialde: Argazki Gymkana

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga – Bilbao La Vieja

12:00 Kaskagorri: Instrumentu tailerra

12:00 Komantxe: Rokodromo

12:00 Mamiki: Txikigune: Puxika mozorrotuak

12:00 Pinpilinpauxa: Trikitilariak: GENTZANE ETA ANDER

12:00 Triangune: Birziklatze tailerra

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Herri Kirolak

12:30 Areatza: Bakailao dastaketa

12:30 Plaza Barria: Xake Biziduna

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FMv irratiaren zuzeneko saioa: Algara konpartsak 25 urte

13:00 Arriaga plazaren atzealdean: Bitsa festa

13:00 Komantxe: LARDI BAT DJ

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Txomin Barullo: SABIN - Vermut Session

14:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Bazkaria + Ur borroka

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

15:00 Txori Barrote: Elkartasun bazkaria

16:30 Triangune: Igoera ekologikoa Nerbioitik

17:00 Areatza: XXIII HIRI KROSA: Deialdia

17:00 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Emakume maila: Txupete eta Txikien irteera

17:00 Askapeña: Poteo kalejira musikatua

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:10 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Gizon maila: Txupete eta Txikien irteera

17:20 Areatza: XXIII .HIRI KROSA. Emakume maila: Pre-Benjamin, Benjamin eta Alebinen irteera

17:30 Aixe Berri: Kubako dantza klasea

17:35 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Gizon maila: Pre Benjamin, Benjamin eta Alebinen irteera

17:50 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Haur, Kadete eta Gazteen irteera

18:00 Irrintzi: Dantza urbanako erakustaldia: TAMARA HERRERA + Tropic Dance akademiako ikasleak

18:00 Kaialde: Nafarroa Kanta Taldea: NKT

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

18:05 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Gurpil Aulki mailaren irteera

18:25 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Senior, Junior, Promesa eta Beteranoen irteera

19:00 Hontzak: TXALAINAK

19:00 Kaskagorri: Poteo musikatua ELEKTROZARATA taldearekin

19:00 Piztiak: UNDÉCIMO MANDAMIENTO

19:30 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Sari banaketa

19:30 Uribarri: Igela

20:00 Kulturgune: LA MALA PEKORA

20:00 Pa... Ya!: MEXIKORTXO BAND

21:00 Txomin Barullo: Txomin Barulloren txosna ibiltaria

21:00 Zaratas: PATXIKARRO

20:30 Algara: Algarak 25 Urte kontzertu berezia: ANJE DUHALDE

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Piztiak: ULTIMATUM

21:30 Kaskagorri: Playback lehiaketa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: PIROTECNIA XARAIVA (Ourense)

23:00 Algara: Algara DJ Saioak: EKAITZ

23:30 Komantxe: PANTX OFFICIAL SELEKTORS

23:30 Askapeña: DJ TXUNDIDURA

23:45 Zaratas: DJ JEREMIAH JOHNSON

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Arriaga plazaren atzealdean: BAD SOUND

00:30 Pinpilinpauxa: LAS FELLINI

01:30 Komantxe: PAGASARRI SKA ALL STARS

03:00 Komantxe: ETCHECOY

Abuztuak 24, larunbata

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Marmitakoa. Izen ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Zabalguneko Merkatua: XX Nazioarteko Xake Txapelketa

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Marmitako

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Askapeña: Txikigunea

12:00 Altxaporrue: Kukaña

12:00 Areatza: BKAFF: Hegaluze banaketa

12:00 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Kalejira Tailerra

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal Txikigunea + Igerilekua

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriagatik Abandora

12:00 Kaialde: Oliba hezur jaurtiketa

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Moskotarrak: Ardo Dastaketa: VII. MARIJAIAREN SUDURRA

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Txiki-txoko: Zarataz

12:30 Hontzak: R’n’R Tailerra

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: DJ PINCHA ME

13:00 Triangune: 1Y1 CIRCO malabaristak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:15 Hontzak: Marianito Rock

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

15:00 Areatza: Konpartsen Bazkaria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: Konpartsen arteko Herri Kirolak

17:30 Askapeña: MUNDUKO DANTZAK

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

20:00 Arriaga plaza: Bandera Urdina eta Marroiaren banaketa + “PALMADA” saria

20:00 Askapeña: ORLIS PINEDA

20:00 Kaialde: THAI 10.89

20:00 Kulturgune: SAKATU ELEKTROTXARANGA

20:00 Pa... Ya!: OIER ASLA

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Erakusketa: PIROTECNIA ASTONDOA (Bizkaia)

23:00 Algara: Algara Dj Saioak: EKAITZ

23:30 Askapeña: FOLLOW THE PARTY

23:30 Tintigorri: Fiesta Flúor

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: FunKomantxe Diskak: AUZOKOBEATS, OSKR1 & GOFREAK

00:30 Pinpilinpauxa: LAS CHILLERS

Abuztuak 25, igandea

09:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Buztan-Gisatua. Izen ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Pinpilinpauxa: Mahai-Jokuen Txapelketa

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Buztan-Gisatua

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Askapeña: Txikigunea

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga - Gastronomikoa

12:00 Kaialde: Txapa tailerra

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Kaskagorri: Bazkaria

15:00 Triangune: Paella

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Kulturgune: 1,2,3... FESTA!!

17:30 Pa... Ya!: Guda Zikina Pa…Ya! - Kaskagorri

18:00 Askapeña: ROJO CANCIONERO

18:00 Kaskagorri: GARILAK 26

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

18:00 Zaratas: Disko Jaia

19:00 Aixe Berri: Izotz-jaurtiketa Lehiaketa

19:00 Txomin Barullo: PASAJEROS SIN BILLETE

20:00 Kulturgune: PRESUPUESTON (Kaos Etiliko tributoa)

20:30 Areatza: Zezensuzkoa

23:00 Areatza: Jaiaren amaiera eta Marijaiari Agurra


Laburrean

  • Mota Jaiak
  • Data 2019(e)ko abuztuaren 17(e)tik 2019(e)ko abuztuaren 25(e)ra
  • LekuaBilbao

Non

Euskadi, auzolana