BAD 2020 - Bilboko Antzerki eta Dantza Garaikidearen Jaialdia

Bilbao 2020(e)ko urriaren 15(e)tik 2020(e)ko urriaren 25(e)ra
  • BAD 2020 - Bilboko Antzerki eta Dantza Garaikidearen Jaialdia

Urriaren 15etik 25era izango da Bilboko Udalak antolatzen duen BADen – Antzerki eta Dantza Garaikide Jaialdiaren aurtengo edizioa. Bilboko BAD Antzerkiko eta Dantza Garaikideko Jaialdiak hazten jarraitzen du, eta antzerkian eta dantza garaikidean interesa duten pertsona guztien elkargune izango da, urte osoa urriaren zain eman ondoren. BAD jaialdiak, edizio bakoitzarekin, arte eszenikoen muntaia berri eta berritzaileenak ekartzen ditu Bilbora, beti abangoardiari begira, eta arte eszenikoen eta beste diziplina batzuen arteko lotura aintzat hartuta.

Hala, urriaren 15ean hasi eta 25era arte egongo da Bilbon. Edizio honetan 24 emanaldi daude, haien artean tokiko erabateko bost estreinaldi: Input Danza, Benetan Be, Mama Crea/La cocina, Macarena Recuerda Sheperd eta Oihana Vesgarenak; eta Euskadiko sei estreinaldi: Oligor y Microscopia, Bárbara Sánchez, Ripley, Emilio Rivas/La Ofrenda, Julián Pacomio y Ángela Millano, eta cabosanroque konpainiarenak.Hilaren 15etik aurrera, egitarauan murgilduko gara, gogoa eta begiak zabal-zabalik ditugula, hainbat espaziotan: Campos antzokia, La Fundición, Bilborock aretoa, Harrobia eta Artelan Berreginen Museoa.

Egitaraua

  • URRIAREN 13TIK 23RA

Santutxuko metroaren geltokia: Karmelo irteera

EVA GUERREROREN Donde yo empiezo, tú terminas erakusketa.

  • OSTEGUNA, URRIAK 15

Cúpula Campos, 19:30ean
LARUTAN DANZA Taito-ku – 16 minutu
Dantza garaikidea – Euskadi

Cúpula Campos, 20:00etan
ARTEDRAMA Zaldi Urdina – 90 minutu
Antzerkia – Euskadi

  • OSTIRALA, URRIAK 16

Bilborock, 17:30/18:30/19:30etan– Estrenaldia Euskadin
CABOSANROQUE No me hizo Brossa – 28 minutu
Arte eszenikoak – Antzerki hedatua – Katalunia

La Fundición, 19:00etan– Erabateko estrenaldia
MACARENA RECUERDA SHEPHERD The washing machine – 45 minutu
Performancea – Euskadi

Harrobia, 21:00etan– Erabateko estrenaldia
LA COCINA/MAMA CREA La maniobra Heimlich. Vomitando los 80 – 90 minutu
Antzerkia – Euskadi

  • LARUNBATA, URRIAK 17

Bilborock, 13:00/14:00 /17:30/18:30/19:30etan– Estrenaldia Euskadin
CABOSANROQUE No me hizo Brossa – 28 minutu
Arte eszenikoak – Antzerki hedatua – Katalunia

La Fundición, 19:00etan– Erabateko estrenaldia
MACARENA RECUERDA SHEPHERD The washing machine – 45 minutu
Performancea – Euskadi

Cúpula Campos, 20:30ean– Estrenaldia Euskadin
EMILIO RIVAS/LA OFRENDA Los años de la fertilidad – 90 minutu
Antzerkia – Andaluzia

  • IGANDEA, URRIAK 18

Bilborock, 13:00/14:00 /17:30/18:30/19:30etan– Estrenaldia Euskadin
CABOSANROQUE No me hizo Brossa – 28 minutu
Arte eszenikoak – Antzerki hedatua – Katalunia

Cúpula Campos, 13:00etan– Estrenaldia Euskadin
NEREA GURRUTXAGA ETA OIHANA VESGA Leiho zikin, zeru garbi – 25 minutu
Dantza garaikidea – Euskadi

Harrobia, 19:00etan
KOLDO AROSTEGUI Bobo
Dantza – Euskadi

La Fundición, 21:00etan– Estrenaldia Euskadin
AS MARIAS Las 2 en punto –  ACT-BAD 2019 Saria – 60 minutu
Antzerkia – Balear Irlak

  • ASTELEHENA, URRIAK 19

La Fundición, 20:00etan
FÁBRICA DE BRUJAS El ascensor-Igogailua (Proceso de creación) – 50 minutu
Antzerki fisikoa – Euskadi

  • ASTEARTEA, URRIAK 20

Cúpula Campos, 20:00etan– Estrenaldia Euskadin
ANGELA MILLANO Y JULIÁN PACOMIO Psycho – 60 minutu
Performancea – Euskadi

  • ASTEAZKENA, URRIAK 21

La Fundición, 19:30ean– Estrenaldia Euskadin
OLIGOR Y MICROSCOPIA La melancolía del turista – 80 minutu
Objektu dokumentalen antzerkia – Nafarroa Mexiko

Cúpula Campos, 20:00etan
NERI(H)ARI-MIRYAM PÉREZ CAZABON Mutu – 45 minutu
Dantza garaikidea – Euskadi

  • OSTEGUNA, URRIAK 22

La Fundición, 18:30ean eta 21:00etan– Estrenaldia Euskadin
OLIGOR Y MICROSCOPIA La melancolía del turista – 80 minutu
Objektu dokumentalen antzerkia – Nafarroa Mexiko

Harrobia, 20:00etan– Erabateko estrenaldia
INPUT DANTZA Imperfectas – 55 minutu
Dantza- Antzerkia fisikoa – Euskadi

  • OSTIRALA, URRIAK 23

Cúpula Campos, 19:00etan– Estrenaldia Euskadin
RIPLEY Catástrofe – 100 minutu
Teatro Abismado – Nafarroa

Harrobia, 21:30ean– Estrenaldia Euskadin
BARBARA SANCHEZ – Várvara – 55 minutu
Dantza Antzerkia – Andaluzia

  • LARUNBATA, URRIAK 24

Bilboko Berreginen Museoa, 13:00etan
BEATRIZ CHURRUCA Hago CARRERA – 40 minutu
Performancea – Euskadi

Harrobia, 19:30ean– Erabateko estrenaldia
BENETAN BE PORNO vs AFRODITA (edo I ♥#gorkaurbizu) – 60 minutu
Antzerkia – Euskadi

  • IGANDEA, URRIAK 25

Bilboko Berreginen Museoa, 13:00etan
BEATRIZ CHURRUCA Hago CARRERA – 40 minutu
Performancea – Euskadi

Harrobia, 19:30ean
KHEA ZIATER OYMYAKON habitación 101 – 70 minutu
Antzerkia (film eszenikoa) – Euskadi


Laburrean

Non

Euskadi, auzolana