Bilboko Zirkuitua 2021

Bilbao 2021(e)ko urtarrilaren 28(e)tik 2021(e)ko martxoaren 26(e)ra
  • Bilboko Zirkuitua 2021

Antzerkiko tokiko konpainien jarduna (gehienak amateurrak edo semiprofesionalak) bultzatzeko asmoz Bilboko Udalaren Bilboko Zirkuitua ekimenaren XX. denboraldia 2021eko lehenengo hiruhilekoan jarriko da abian.

Horrela, urtarrilaren 28tik martxoaren 26ra Bilboko Zirkuituak 14 antzezlan eta dantza-ikuskizun eskainiko ditu, uriko 13 konpainiaren eskutik, Bilboko auzoetan, hauetan: Abando (Udaltegia), Altamira (Udaltegia), Basurtu (Udaltegia), Begoña (Udaltegia), Castaños (Udaltegia), Otxarkoaga (Udaltegia), Errekalde (Udaltegia), San Frantzisko (Udaltegia) eta Zorrotza (Udaltegia eta Auzoka).

ZIRKUITUA PROGRAMA: 2021EKO URTARRILA-MARTXOA

  • URTARRILA

Urtarrilaren 28a, eguena, San Frantziskoko Udaltegia. 19:00 h
Malversar (Programa bikoitza), Amaia Bono eta Damián Montesdeocarena.
65 minutu.

Urtarrilaren 29a, barikua, Errekaldeko Udaltegia. 19:00 h
Solitaire, A TROMPICONES TEATRO konpainiarena.
60 min

  • OTSAILA

Otsailaren 4a, eguena, Otxarkoagako Udaltegia. 19:00 h
Historias de un Mojón, La Trascienda Teatro konpainiarena.
50 minutu.

Otsailaren 5a, barikua, Basurtuko Udaltegia. 19:00 h
No Más Boleros, Gracias (Un canto-cuento de vida), Juan Carlos Garaizabalena.
60 minutu

Otsailaren 11, eguena, Begoñako Udaltegia. 19:00 h
Sin Piel, Fusionarterena.
30 minutu.

Otsailaren 12a, barikua, Castañoseko Udaltegia. 19:00 h
Arde la palabra, Laura Sam-ena.
45 minutu.

Otsailaren 19a, barikua, Castañoseko Udaltegia. 19:00 h
Piscolabis, Asuntos Propios-ena.
60 minutu.

Otsailaren 25a, eguena, San Frantziskoko Udaltegia. 19:00 h
Miss Spein, Las Paralelasena.
50 minutu.

Otsailaren 26a, barikua, Auzoka-Zorrotza. 19:00 h
Las Fosas Abisales, Katastrofen! taldearena. Antzerkia.
50 minutu.

  • MARTXOA

Martxoaren 4a, eguena, Otxarkoagako Udaltegia. 19:00 h
Tres eran Tres, Amets Bete taldearena.
65 minutu.

Martxoaren 5a, barikua, Begoñako Udaltegia. 19:00 h
Con Los Ojos Abiertos, Tanteo Teatro konpainiarena.
60 minutu.

Martxoaren 10a, eguaztena, Altamirako Udaltegia. 19:00 h
Miss Spein, Las Paralelasena.
50 minutu.

Martxoaren 11, eguena, Otxarkoagako Udaltegia. 19:00 h
Hoy no leas el horóscopo Luna Llena konpainiarena.
60 minutu.

Martxoaren 12a, barikua, Errekaldeko Udaltegia. 19:00 h
Momentum, Amaia Bono eta Damián Montesdeocarena.
60 minutu.

Martxoaren 18a, eguena, Barrainkuako Udaltegia. 19:00 h
Piscolabis, Asuntos Propios-ena.
60 minutu.

Martxoaren 25a, eguena, San Frantziskoko Udaltegia. 19:00 h
Con+Sumo+Gusto, Las Bastardas konpainiarena.
55 minutu.

Martxoaren 26a, barikua, Zorrotzako Udaltegia. 19:00 h
Arde la palabra, Laura Sam-ena. Kontzeptua eta Performancea: Amaia Bono, Damián Montesdeoca.
45 minutu.

 


Laburrean

Non

Euskadi, auzolana