Durangoko Azoka 2021: Abenduak 5eko ekitaldiak

Durango 2021(e)ko Abenduak 5
  • Durangoko Azoka 2021: Abenduak 5eko ekitaldiak

 
DURANGOKO AZOKA 2021: ABENDUAK 5EKO EKITALDIAK

Xapoketan. Iñaki Sanz eta Eñaut Aiartzaguena

10:30 - 11:30

Saguganbara-Elkartegia

Tailerra

Diabolo Kiwi. Uhin galduak

11:00 - 11:30

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Partiturak. Txaranga Urretabizkaia

11:00 - 11:30

Talaia – Musika Eskola

Aurkezpena

Arrietako San Martin, erretaula berreskuratuta. Santiago Yaniz

11:00 - 11:30

Talaia – Landako

Liburu aurkezpena

Ibaia ez da toki bat. Beñat Iturrioz Perez

11:00 - 12:00

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Bidean. Aurrera egin nahi duen irakaslearen dekalogoa

11:30 - 12:00

Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

Geruza digitalak. Zer da fedibertsoa eta zer eskaini diezaieke euskal sortzaileei?

11:30 - 12:00

Kabi@ - Landako

Aurkezpena

Itsaso zabalera. Maialen Alfaro eta Mayana Itoiz

12:00 - 12:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Buru-gorputzak elikatzen: ekologia eta hezkuntza. "Askatu edo moztu" - "Jaun eta jabe"

12:00 - 12:30

Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

Edorta Jimenez. Nikole bijotzekua

12:00 - 12:30

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Bañolet *Estreinaldia. Sormen Beka DA! 2020 Irabazlea

12:00 - 13:00

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Lur Jota. 20 urte berandu

12:10 - 12:40

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Asel Luzarraga. Uzta garaia

12:30 - 13:00

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Letren jolaslekuan. Yolanda Arrieta eta Eider Eibar

13:00 - 13:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Hartzea Lopez . Suak eta hautsak

13:00 - 13:30

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Larrealde trikitilariak. Zirimiri

13:20 - 13:50

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Begiak hesteko artean. Jorge Moneo Quintana

13:30 - 14:00

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Iñigo Lopez Simon. Bilboko etxola baten

13:30 - 14:00

Ahotsenea – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

Musika elektronikoa eta gaueko (ez) kultura. Musika Bulegoa

13:30 - 14:30

Talaia – Landako

Mahaingurua

Harria herria. Dimegaz Kultur Elkartea

14:00 - 14:30

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Aitor Fresnedo. Zaldi zoro

14:00 - 14:30

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Noiz utziko dio euria egiteari. Guillermo Ordás

14:30 - 15:00

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Kilimak. Euskal Herriko runba

14:30 - 15:00

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Groau!. Yolanda Arrieta

15:00 - 15:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Tom eta Jerry. Euskarazko zinema familian

15:00 - 17:00

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Amaiur Epher. Profeten iruzurra

15:30 - 16:00

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Añorga-Dakar 2018, Gurpildun mirakulua. Aitzol Intxausti

15:30 - 16:00

Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

Skakeitan. Eman ez genuen kontzertua

15:40 - 16:10

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Ilargiaren egutegia 2022. Jakoba Errekondo

16:00 - 16:30

Talaia – Musika Eskola

Aurkezpena

Uxue Apaolaza. Bihurguneko nasa

16:00 - 16:30

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Hiru gara, baina niri bost!. Enara Garmendia eta Leire Urbeltz

16:00 - 16:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Eider Rodriguez. Eraikuntzarako materiala

16:30 - 17:00

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Batuz aldatu. Hizkuntza-politiketan eragiteko adostasun soziala

16:30 - 17:30

Talaia – Musika Eskola

Aurkezpena

Nikotina . Nirbana

16:50 - 17:20

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Dorotea. Amaia Egidazu

17:00 - 17:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Leire Vargas. Dena ametsen den irudipena

17:00 - 17:30

Ahotsenea – Landako

Solasaldia

Paperezko hegoak. Samara Velte eta Josu Martinez

17:00 - 18:30

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Mikel Etxaburu. Ahaztu baino lehen, ama

17:30 - 18:00

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Auzo ikastolak. Hezkuntza politika Bizkaiko Foru Aldundian (1919-1994). Iñaki Goiogana

17:30 - 18:30

Talaia – Landako

Elkarrizketa

Nafarroako Erresumaren Inbasioa, 1199-1200. Iñaki Lopez de Luzuriaga

17:30 - 18:30

Talaia – Landako

Elkarrizketa

Euskal Herriko Bira (autoz egiteko ibilbide handia). Hector Ortega

17:30 - 18:30

Talaia – Landako

Elkarrizketa

Itziar Ugarte Irizar. Gu gabe ere

18:00 - 18:30

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Ilargi. Killasisa

18:00 - 18:30

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

kokoak. Eider Eibar

18:00 - 18:30

Saguganbara-Elkartegia

Aurkezpena

I(n)tera(k)zioa. Bagara kolektiboa

18:00 - 19:00

Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Dantza

Fermin Etxegoien. Totelak

18:30 - 19:00

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Altsasu (gau hura). Amets Arzallus eta Marc Parramon

18:30 - 20:30

Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

Ez dakit marrazten. Eider Eibar

19:00 - 19:30

Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

Hedoi Etxarte. Sortaldekoak

19:00 - 19:30

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Francoren mende kantatzen genuenean. Liburuaren aurkezpen kantatu bat

19:00 - 20:00

Talaia – Landako

Ikuskizuna

Gontzal Mendibil

19:00 - 20:30

Durango +

Kontzertua

Kai Nakai. Kolpe

19:10 - 19:40

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Maite Larburu. Krak

19:30 - 20:00

Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

Sueder. Drama barik

20:20 - 20:50

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

Lotura. Automatak izan

21:30 - 22:00

Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena


Laburrean

  • Mota Azoka
  • Data 2021(e)ko Abenduak 5
  • Ordutegia10:30-20:00
  • Lekua Landako Gunea
    Landako Etorbidea, 6
    Durango
  • HizkuntzaEuskara
  • Web Landako Gunea

Non

Euskadi, auzolana