Gasteizko Udako kultur egitaraua 2021

Vitoria-Gasteiz 2021(e)ko uztailaren 6(e)tik 2021(e)ko irailaren 5(e)ra
  • Gasteizko Udako kultur egitaraua 2021

Kaleko udako kultur programazioa Gasteizko plaza, lorategi eta espazio irekietara itzuliko da. Uztailaren 6tik eta irailaren 5era arte iraungo du. Publiko guztientzako jarduerez beteriko bi hilabete izango dira, hainbat diziplinatakoak eta hiriaren erdigunea zein auzoak agertoki izango dituztenak.

Gasteizko eta Euskadiko 120 konpainia eta taldek hartuko dute parte programazioan. Guztira, 150 ikuskizun taularatuko dituzte, hala nola antzezlanak, dantza saioak, kontzertuak, magia eta zirku-ikuskizunak, aire zabaleko zinema emanaldiak, bakarrizketak eta haurrentzako ikuskizunak.

Guztira, 14 gune izango dira, hiri osoan barreiatuta, asteartean hasita eta igandera arteko arratsalde guztietan.

Agertoki guztiak aire zabalean kokatutako eremu mugatuak izango dira, gehienezko edukierarekin, ikusleen arteko distantzia mantentzeko jarlekuekin eta Eusko Jaurlaritzaren indarreko araudiak ezarritako osasun neurri guztiak errespetatuz.

Sarrera librea izango da, erreserbarik gabe eta edukieraren leku guztiak bete arte.

EGITARAUA

 

Uztailak 6 asteartea

20:00 Bakarrizketa, `El síndrome del aguacate del Eroski´ (Sergio Arrospide) Aranbizkarra parkean

20:30 Kontzertua: Konpost Ibaiondon

 

Uztailak 7 asteazkena

19:30 Dantza `Sardina freskue!´(Organik) Zulueta lorategietan

20:30 Zirkua `Mentir lo mínimo´ (Alta Gama) Arriaga Parkean.

 

Uztailak 8 osteguna

20:00 Kontzertua Tenporarekin, Zabalganan

20:30 Zirkua `Mentir lo mínimo´ (Alta Gama) Salburuan

 

Uztailak 9 ostirala

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'Pertsonaia zinematografikoak' HEGOALDE GE ('Musika aire zabalean' zikloa)

21:00 Antzerkia `Panpina´ (Kamikaz) Elurtegietan

 

Uztailak 11 igandea

19:00 Zirkua `Indartsuak´ (Circo Chosco) Zabalganan

19:00 Zirkua `Pink Impact´ (El Gran Rufus) Arriaga Parkean

 

Uztailak 13 asteartea

20:00 Dantza `Emakumeak´ (Node) + `Anilina´ (Colectivo La Incendiaria) Aranbizkarra parkean

20:30 Antzerkia `Bidearen amaieran´ (Hortzmuga) Ibaondon

 

Uztailak 14 asteazkena

20:30 Kontzertua Idoia, Hegoalden

20:30 Kontzertua The Soulbreaker Company “Sewed with light” , Arriagan

 

Uztailak 15 osteguna

20:00 Bakarrizketa ´Umorea´(Jose Kruz Gurrutxaga) Salburuan

 

Uztailak 16 ostirala

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'John Williams kontzertuan' ZABALGANA GE ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:00 Magia `Aztikeriak´(Akelar Magoa) Elurtegietan

 

Uztailak 18 igandea

18:30 Dantza `Cajita de música´ (Ana Capilla) Elurtegietan

19:30 Zirkua `Los viajes de Bowa´ (La gata japonesa), Salburuan

20:00 Dantza `Cajita de música´ (Ana Capilla) Elurtegietan

 

Uztailak 20 asteartea

19:30 Zirkua `Los viajes de Bowa´ (La gata japonesa), Ibaiondon

20:30 Kontzertua `Sira Coel´ (Cía Altraste) Aranbizkarran

 

Uztailak 21 asteazkena

19:30 Antzerkia `Primatium´ (El Mono Habitado) Hegoalden

19:30 Antzerkia `2.984, el programa´ (La DKV) Arriagako parkean

 

Uztailak 22 osteguna

20:00 Antzerkia `La muerte en familia´ (Juanjo Monago) Zulueta Jauregiko lorategian

20:30 Bakarrizketa `Sex o no sex´(Oihulari Klown) Zabalganan

 

Uztailak 23 ostirala

19:30 Zirkua `Berigadak´ (Sarini+Ortzi) Elurtegietan

20:30 Kontzertua, Melophilia Salburuan

 

Uztailak 25 igandea

19:00 Zirkua `Gabe´ (Oihulari Klown) Aranbizkarran

19:30 Zirkua `Cuerda´ (Cia Avela) Ibaiondon

 

Uztailak 27 asteartea

19:30 Zirkua `Cuerda´ (Cia Avela) Aranbizkarran

20:00 Bakarrizketa `Euskal Herritik kanpo´ (Mikel Bermejo) Ibaiondon

 

Uztailak 28 asteazkena

19:30 Zirkua `Panoli Kabareta´ (Ganso & Cia) Arriagan

20:30 Flamenkoa `Ráfagas´ (La Pulga)

 

Uztailak 29 osteguna

18:00 Antzerkia `Ctrl+alt+Supr´(Zurrunka + Koleltivo Monstrenko) Zulueta lorategietan

19:30 Antzerkia `Ctrl+alt+Supr´(Zurrunka + Koleltivo Monstrenko) Zulueta lorategietan

20:30 Kontzertua Dead Sequoia

21:00 Antzerkia `Ctrl+alt+Supr´(Zurrunka + Koleltivo Monstrenko) Zulueta lorategietan

 

Uztailak 30 ostirala

18:00 Antzerkia `Con los pies por delante´ (Ékoma Teatro) Elurtegietan

19:30 Magia `Sin varita y con sombrero´ (Dramagia) Salburuan

19:30 Antzerkia `Con los pies por delante´ (Ékoma Teatro) Elurtegietan

21:00 Antzerkia `Con los pies por delante´ (Ékoma Teatro) Elurtegietan

22:00 Zinea aire zabalean `Lur eta Amtes´Santa Maria katedralaren plazan

 

Uztailak 31 larunbata

22:00 Zinea aire zabalean `Dios mío, pero qué te hemos hecho ahora´ Santa Maria katedralaren plazan

 

Abuztuak 1 igandea

10:00 Igandeetako bildumagileen azoka

11:30 Natur ibilbidea: Salburua eta bertako hegaztiak

20:00 Buesako Gauak: 'Goyo Jiménez'

 

Abuztuak 3 asteartea

12:00 Jotak `Alegria Ribera´ Prado Parkean

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Diberti-dantza´ (Deabru Beltzak) Zulueta Jauregiko Lorategian

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean -BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Noa and The Hell Drinkers´ Iparraldeko parkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Kontzertu Antton Aranburu Falerina Lorategian

19:30 Umore txokoa `Gorka Aguinagalde + Iñigo Salinero´ Prado Parkean

20:00 Dantza Plazan Santa Maria plazan - BERTAN BEHERA UTZITA

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `La Furia + Ekiñe´ Iparraldeko parkea

 

Abuztuak 4 asteazkena

12:00 Jotak `Corrientes Navarras´ Prado Parkean

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Urpekakariak´ (Lanku) Zulueta Jauregiko Lorategia

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean - BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Trikoma´ Iparraldeko parkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'Eguzkia berriz aterako da' ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:00 Kontzertu Kai Nakai Falerina Lorategian

19:30 Umore txokoa `Txabi Franquesa´Prado Parkean

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `Moonshine Wagon´ Iparraldeko parkea

20:00 Gaiteros de Elciego & Friends Santa Maria Plazan

 

Abuztuak 5 osteguna

12:00 Jotak `Voces Riberas´ Prado Parkean

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Jolasean Isasi, musikaz Isasi´ (Kontukantari) Zulueta Jauregiko Lorategian

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean - BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Moni Garage´ Iparraldekoparkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'Musika eta ardoak' ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:00 Kontzertu Geraldine Falerina Lorategian

19:30 Umore txokoa `Oscar Terol´ Prado Parkean

20:00 Xabier Aburruzaga Santa Maria Plazan

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `Puro Relajo´ Iparraldeko parkea

 

Abuztuak 6 ostirala

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Tik tak´ (Imagianciones NAI) Zulueta Jauregiko Lorategian

12:00 Jotak `Canta Tudela´ Prado Parkean

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean - BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Out Gravity´ Iparraldeko parkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'Dantza eta antzerkia' ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:00 Kontzertu Aldakan Falerina Lorategian

19:30 Umore txokoa `Ismael Pereira, Mitxel Santa Maria e Iñaki Maruri´ Prado parkean

20:00 Hutsun Santa Maria plazan

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `Joseba B. Lenoir´ Iparraldeko parkea

22:00 Zinea aire zabalean `Airbag´ Armentiako zelaietan

 

Abuztuak 7 larunbata

12:00 Jotak `Grupo de Jotas D´Aragon´ Prado Parkean

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Una de piratas´ (Erre Produkzioak) Zulueta Jauregiko Lorategian

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean - BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Raul Romo House Friends´ Iparraldeko parkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: '...ren abenturak' ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:00 Kontzertu Shiny Red Mood Falerina Lorategian

19:30 Umore txokoa `Nerea Garmendia´ Prado parkean

20:00 Baltik Santa Maria plazan

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `La Mare´ Iparraldeko parkea

 

Abuztuak 8 igandea

12:00 Jotak `Escuela de jotas de La Rioja´ Prado Parkean

12:00 Haurrentzako ikuskizunak `Gora kasete´ (Eidabe) Zulueta Jauregiko Lorategian

12:30 Gasteizko Erraldoi, Buruhandi, Zaldi eta Txoten konpartsa Judimendiko parkean - BERTAN BEHERA UTZITA

12:30 Trikitrixa Santa Maria plazan

13:00 Eguerdiko Kontzertua `Clarisse´ Iparraldeko parkean

13:30 Bertsolariak Santa Maria plazan

19:00 Kontzertu Montalbo Falerina Lorategian

19:00 Udal Musika Bandaren kontzertua: 'Gure adinekoentzat' ('Musika aire zabalean' zikloa)

19:30 Umore txokoa `Valeria Ros´ Prado parkean.

20:00 Arratsalde-gaueko kontzertua `Bulego e´ Iparraldeko parkea

20:00 Garikoitz Mendizabal & Gorka Hermosa Santa Maria plazan

 

Abuztuak 13 ostirala

21:30 Zinea aire zabalean `Hasta que la boda nos separe´ Iparraldeko parkean

 

Abuztuak 17 asteartea

20:00 Antzerkia `Inventario´ (Jon Zabal) Ibaiondon

 

Abuztuak 18 asteazkena

20:30 Antzerkia `Espejismos-El lado épico´ (Kolektivo Monstrenko) Hegoalden

 

Abuztuak 19 osteguna

20:30 Antzerkia `Me too´ (Ainhoa Aierbe & Tessa Andonegi) Zabalganan

 

Abuztuak 20 ostirala

20:30 Kontzertua Sophi Elurtegietan

 

Abuztuak 21 larunbata

21:30 Zinea aire zabalean `Jumanji: Siguiente nivel´ Fernandez de Pierola Apezpikuaren lorategietan.

 

Abuztuak 22 igandea

19:00 Zirkua `Hemendikara´(Zirika Zirkus) Zulueta lorategietan

 

Abuztuak 24 asteartea 

20:00 Bakarrizketa `Bikote bila zenbat komeri´ (Alazne Etxebarria) Aranbizkarra

 

Abuztuak 25 asteazkena 

19:30 Magia `Zientzialariak´(Kultur Magic) Arriagan

 

Abuztuak 26 osteguna

19:00 Dantza `Como pez en bicicleta´ ( Altraste) Zulueta Jauregiko lorategietan

20:00 Dantza `Como pez en bicicleta´( Altraste) Zulueta Jauregiko lorategietan

 

Abuztuak 27 ostirala

20:30 Kontzertua Sara Zozaya Salburuan

21:15 Zinea aire zabalean `La princesa prometida´ Santa Maria katedralaren plazan

 

Abuztuak 28 larunbata

21:15 Zinea aire zabalean `Padre no hay más que uno 2´ Santa Maria katedralaren plazan

 

Abuztuak 29 igandea

19:00 Zirkua `Tras la escoba´ (Cía Barré) Elurtegietan

 

Abuztuak 31 asteartea

20:00 Bertso-antzerkia: `Luze edo motz´(Lanku) Aranbizkarran

20:30 Kontzertua Duluth Ibaiondon

 

Irailak 1 asteazkena

19:30 Magia `Harritzearen abilezia´ (Hodei Magoa) Hegoalden

20:30 Kontzertua Elh Malick Arriagan

 

Irailak 2 osteguna

19:30 Zirkua `Kobr3´ (Zirkozaurre) Zabalganan

20:00 Antzerkia `Txilin hotsak´+ `Itsas behera´(Pez Limbo) Zulueta Jauregiko lorategietan

21:00 Zinea aire zabalean `Korterraza Txiki´ Zumaia plazan

 

Irailak 3 ostirala

19:00 Dantza `Out´ (Amaia Elizaran) Elutegietan

20:00 Dantza `Out´ (Amaia Elizaran) Elutegietan

20:30 Antzerkia `Anarkia relacional´ (Belén Cruz y Mila Espiga) Salburuan

 

Irailak 5 igandea

19:30 Zirkua `Zirkus´ (Malas Compañias) Arriaga parkean

19:30 Antzerkia `Meri Mari eta Lari´ (Eidabe) Hegoalden


Laburrean

  • Mota Bestelakoa
  • Data 2021(e)ko uztailaren 6(e)tik 2021(e)ko irailaren 5(e)ra
  • LekuaVitoria-Gasteiz

Non

Euskadi, auzolana